Business lady, co nenudí

Pánové si někdy stěžují, že jejich formální společenské oblečení je hodně málo nápadité. Oblek, košile a maximálně nějaká zajímavá kravata. Že oblečení žen je bohatší a originálnější. Jenže dámy, buďme k sobě upřímné. Dokážeme na velké události volit opravdu vhodné oblečení? Není to tak, že většinou skončíme u nudného kostýmku, abychom nikoho neurazily? Nebojíme se obléct třeba šaty, s obavou, že nevybereme vhodnou délku? Dnes jsou pro vás připraveny tipy, jak na společenských událostech obstát se ctí a neobléct se přitom fádně a nezajímavě. Je jedno, jestli vás čekají státnice, pohovor nebo svatba, tenhle článek potřebujete!

Tradiční kostýmy

Vybavujete si právničku Ally McBealovou, která na přelomu tisíciletí k obrazovkám lákala milióny diváků na celém světě? Herečka Calista Flockhart v seriálu v hlavní roli oblékala jeden kostýmek za druhým, přesto nikdy nepůsobila nežensky nebo nudně. Především, kostýmky měla bezvadně střižené na svou štíhlou postavu, nebyly neforemné, pytlovité, nezajímavé. Takový dobrý střih potřebujete, i pokud nejste přehnaně štíhlá jako Calista v dané době. Každé postavě sluší pasující střih, ani plnoštíhlé ženy by neměly rezignovat na své křivky. Zadruhé, Calistino formální oblečení bylo vždy ozvláštněno nějakým ženským sexy detailem. Nejednalo se nutně o něco vyzývavě vulgárního, stačil třeba akorát dlouhý rozparek…

Když klasika, tak oživit

Zachováte-li se podle požadavků etikety a oblečete-li na formální příležitost kostýmek nebo decentní šaty, třeba malé černé, neznamená to, že musíte rezignovat na vlastní styl. I u jednoduchých outfitů platí zlatá rada: kombinujte, kombinujte, kombinujte! Proč nevýrazné šaty nedoplnit alespoň sáčkem osobitého barevného odstínu? Přes večerní róbu nepřehodit poutavou pelerínu? Do kostýmku zvolit vzorovanou halenku s lesklou látkou? Je to jen na vás, oblečení je nevyčerpatelným zdrojem inspirace.

Kombinace vysoké elegance s překvapivým prvkem

Je pro vás oživení popsané v předchozím odstavci stále málo? Máte-li kus módní odvahy, k formálním šatům nebo kostýmu přidejte jeden odvážný až extravagantní prvek. Něco téměř šokujícího. Ale pozor, opravdu jen jeden. Takovým prvkem může být třeba výrazná brož, například v podobě velké květiny, jakou vynosila Carrie Bradshaw v jednom z filmových Sexů ve městě. Pokud ji dáte na střízlivé černé šaty nebo kostým, výsledný efekt bude wow, nikoliv lacinost. Stejně dobře může posloužit výrazná obuv, ať už barvou (svítivá barva lodiček k tmavému kostýmku) nebo stylem (polobotky s nápadným šněrováním). Nebo vetknete do sněhobílé košile kolem krku saténový šátek, házející kovové odlesky? Záleží samozřejmě nejen na tom, co se vám líbí, ale i co seženete. Výhodou je, že oživující prvky většinou nestojí mnoho peněz a kupovat je můžete průběžně. Proměníte s nimi i outfity, ze kterých jste ve svém byznys stylu už sama unavená.

Kabelky

Záliba v kabelkách, zejména značkových, často přerůstá až v posedlost, ale je fakt, že něco na nich je. S pěknou, neonošenou kabelkou z pravé kůže uděláte hodně parády a zvednete s ní i jinak poměrně nudný formální outfit. Pokud už do dražší kabelky investujete, zaměřte se na vnější i vnitřní vzhled. Vnější je důležitý pro dojem, který taška vyvolává. Neměla by z ní příliš křičet konkrétní značka, působí to trapně, jako když musíte celému světu sdělovat, že si ji můžete dovolit, nebo hůř, že nemůžete, ale nosíte laciný padělek. Nechte promlouvat kvalitní materiál a atraktivní barvu místo log a kovových přívěšků. Vnitřní členění je důležité pro to, aby byla kabelka praktická, abyste se s ní dobře cítila. Mít dobrý pocit, to je totiž nejlepší základ všech stylů, nejen toho pro business.