Šarm Pařížanek stále letí

Určitě neplatí, že co Francouzka, to mimořádně krásná a upravená žena. Přesto dámy ze země galského kohouta mívají jakýsi nepopsatelný švih a kouzlo. Zvládají oblékat se elegantně, se smyslem pro celek i detail. O stylu Francouzek proto vyšlo i několik populárních knížek. My vám základní tipy přinášíme přehledně shrnuté v jednom článku. Vypůjčit si šarm Pařížanek může každá žena, bez ohledu na národnost a věk.

Nebojte se přešlapů!

Když se první dámou Francie stala Brigitte Macronová, bulvární novináři měli vystaráno. Čtenáři hltali každou podrobnost o jejím vztahu s prezidentem o čtvrt století mladším než ona. Módní rubriky si všímali jejího oblečení, někdy konzervativního, jindy odvážného. V šatníku Brigitte totiž nechybějí ani minisukně a krátké šaty. Z toho odvoďme první pravidlo. Pařížanka se nebojí. Je lepší občas šlápnout vedle a sklidit i negativní ohlasy, než se bát a ustrašeně na sebe obléct nudné oblečení, které nikoho nepohorší, ale ani nikoho nezaujme. I negativní reklama je reklama! Nevkus však nesmí být permanentní, to je samozřejmé.

Šarm Francouzek je výsledkem přístupu à la chytrá horákyně. Ve vší své rafinovanosti dává vyniknout také přirozené kráse a oduševnělosti. Neměli byste tedy k vytváření svých outfitů přistupovat se strachem, posedle následovat všechny módní trendy, hroutit se z drobných nedokonalostí. Dovolte si být svá a módu mějte jako vrcholné potěšení, ne obavy nahánějící nutnost vždy zazářit.

Nebojte se barev!

České ulice, zvlášť v zimě, to je přehlídka černé. Černé kabáty, černé kozačky, černé kabelky. Jako bychom všichni šli do smutečního průvodu. Vybírejte si tedy nejen podle střihu, ale rozněžňujte se nad kousky v krásných barvách. Ženy jsou naučené vnímat víc odstínů než muži, využijte toho. Oblékněte kakaovou, měděnou, pomněnkovou, jadeitovou, lila, bordó, broskvovou, slonovou kost, šafránovou, šarlatovou, olivovou, petrolejovou, velbloudí, kávovou, antracitovou… Svět krásných barev je nekonečný, tak si v šatníku hýčkejte modely zajímavých odstínů a nenechte si od návrhářů konfekce vnutit jednoduchou nudnou škálu. Pasé je dodržování svazujících pravidel, například toho, že musíte mít kabelky a boty ve stejné barvě, že rtěnka musí být stejná jako lak na nehty. Pravidla jsou od toho, aby se vesele porušovala!

Nebojte se stylu!

A když říkáme „nebojte se stylu“, míníme vlastního stylu. Že žádný zatím nemáte a také proto čtete tento článek? Váš vlastní styl určuje každý nákup oblečení. Proto by se pořizování šatů nemělo odehrávat v jednom obchodě (pak přebíráte styl jeho), ale v různých zdrojích. Pařížanka jednou navštíví butik, podruhé bleší trh, potřetí si vybere online z nepřeberné internetové nabídky. Díky tomu, že kombinuje, je daleko osobitější než ženy, co navštěvují jeden jediný obchod s konfekcí. S tím souvisí i neposedlost značkami. Pokud máte ráda drahé oblečení, samozřejmě si ho dopřejte, ale buďte to stále vy. Nezměňte se na chodící reklamu nějakého návrháře, nezměňte se na věšák ověšený logy.

Nebojte se doplňků!

Základní bílé tílko máme každá bez ohledu na národnost. Máte však odvahu ozdobit ho jako Pařížanka třeba výraznými korálemi? Nápadné doplňky jsou stále in, pokud jich nenosíte větší množství najednou. I taková klasika, jakou je perlový náhrdelník, může být dvouřadá. Nebo si perly dopřejte v podobě náramku a náušnic. Pořiďte si také pokrývky hlavy, ať už zimní baret nebo letní bekovku. S tou budete elegantní, i pokud zrovna nepůjdete od kadeřníka. Stačí vlasy sepnout pěknou sponou a nasadit rošťáckou čepici. Uvolněte se, mějte se ráda, hýčkejte se a berte život takový, jaký je. Krásný i bolestný. Tím budete jako Pařížanka zářit zevnitř navenek, outfitem i osobností.